X
تبلیغات
رایتل
Biological and Environmental Sciences vital
مهرداد حلوایی دکترای تخصصی فیزیولوژی و فلوشیپ کنترل ناقلین از دانشگاه تسینگ هوآی چین

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند‌ماه سال 1391

چرا چک آپ کردن ضروری است؟


کنترل کردن بدن امری ضروریست زیرا:بسیاری از بیماری ها قبل از اینکه علائم خود را در بدن به صورت واضح نشان بدهند تا بیمار از وجود آنها آگاه شود، مدتی در بدن به صورت نهفته و بدون علامت فعالیت می کنند و پس از اینکه در بدن مستقر شدند علائم واضح را بروز می دهند که در این زمان درمان کامل بیماری مشکل است.

انسان از مدت ها پیش به نقش پیشگیری در مبارزه با بیماری ها پی برد و با استفاده از واکسن جلوی بروز بسیاری از بیماری های خطرناک را گرفت.در این میان بعضی از بیماری ها هستند که به دلیل ناشناخته بودن علتشان، قابل پیشگیری نیستند اما می توان با تشخیص به موقع آنها قبل از استقرار کامل بیماری و بروز عوارض جدی آن را درمان کرد.


مثلاً افزایش قند و چربی خون در بسیاری از موارد در ابتدا بدون علامت است و این دو دشمن دیرینه بشر یعنی چربی و قند خون، بی سر و صدا به تخریب عروق قلبی و ارگان های بدن مشغولند و تنها وقتی فرد متوجه بالا بودن چربی یا قند در بدن خود می شود که علائم قلبی، عروقی یا مغزی آن بارز شوند و در آن موقع برای درمان خیلی دیر است.


به همین دلیل بسیاری از افراد در حال حاضر به منظور کنترل قند و چربی خون هر سال یک با ر آزمایش خون می دهند تا در صورت افزایش آن به موقع متوجه شوند و درمان را شروع کنند.در بسیاری از بیماری های دیگر از جمله بعضی از سرطان های شایع روش هایی برای تشخیص زودرس وجود دارد که استفاده از آنها موفقیت بزرگی را در درمان این سرطان ها نصیب بشر کرده است.

 از جمله تست های تشخیص زودرس که برای اغلب بانوان شناخته شده است می توان به پاپ اسمیر یا تست سرطان دهانه رحم اشاره کرد، انجام این تست باعث می شود که سرطان گردن رحم در مراحل اولیه و قابل درمان تشخیص داده شود و حتی بدون عمل جراحی نیز قابل درمان باشد.

در این جا به مواردی که انجام چک آپ به خانم ها توصیه می شود اشاره می کنیم :


1- کنترل قند و چربی خون


2- تست پاپ اسمیر و معاینه رحمی


3- تست سرطان پستان


4- تست سرطان کولون ( روده بزرگ)طبقه بندی:
ارسال توسط دکتر مهرداد حلوایی


آرشیو مطالب
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

گالری عکس بازیگران سینما

کتابخانه الکترونیکی

قالب وبلاگ

گرافیک کامپیوتری opengl